Home >Základní škola >Dění ve škole - akce školy >1. A – Centra aktivit „Jak ubíhá čas“

1. A – Centra aktivit „Jak ubíhá čas“

1. A – Centra aktivit „Jak ubíhá čas“

Koncem dubna a začátkem měsíce května si děti ve třídě medvídků v centrech aktivit vyzkoušely různé činnosti na téma čas. V centru čtení si vyluštily rébusy a křížovky o částech dne a zahrály si hru „Já mám, kdo má...?". Ve psaní si vyhledávaly a přepisovaly slova se slabikami DI,TI, NI a zkoušely z dřívek skládat digitální podobu času. V matematice plnily slovní úlohy spojené s určováním hodin a hrály hru s určováním času. V centru ateliér si vyrobily roční kalendář s ročními obdobími a měsíci, který si dotvořily vlastními obrázky, a pokusily se ze stavebnice sestavit stroj času. V centru objevů si vyhledávaly v kalendáři, kdo má v dubnu svátek a pracovaly s tabulkami Logico. Čas nám v 1. A ubíhá opravdu rychle a to nejen pří práci v centrech aktivit.