Home >Základní škola >Dění ve škole - akce školy >5. A a 6. A odjela objevovat památky do Znojma

5. A a 6. A odjela objevovat památky do Znojma

Autobus, obsazený do posledního místa, nás odvezl do Znojma. Jeli jsme pátrat po historii tohoto města a plnit zajímavé úkoly. Ty nám všem, v krásné brožurce, připravila paní učitelka z 5. A. A nás to bavilo.
Tak například: Zjistili jsme, že v kryptě minoritského kláštera byly na 18 let pochovány ostatky Přemysla Otakara II. Na Masarykově náměstí jsme si prohlédli morový sloup v barokním slohu a našli, kdo je patronem tohoto města. Samozřejmě jsme si prohlédli v areálu přemyslovského hradu rotundu svaté Kateřiny. Spočítali jsme její okna a v matematické úloze vyřešili, jak dlouho již stojí. V kostelu sv. Mikuláše jsme museli najít sochu Madony Chlebové. Víme, že Znojmáci nazývají radniční věž „Naše krásná paní ". Zastavili jsme se před domem, kde pobýval Napoleon Bonaparte a vypátrali, v jakém jazyce je napsaná poslední věta na pamětní desce. A spoustu dalších zajímavostí.
A nakonec jsme se šli trošku bát do spletitých sítí podzemních chodeb. Vřele doporučujeme. Chodby jsou ve čtyřech patrech a měří dohromady 27 kilometrů.
Byla to skvělá exkurze.