Čarodějnice v 5. A

Čarodějnice v 5. A

Jak se blížil konec dubna, nemohlo se zapomenout na čarodějnice ani v 5. A. V pondělí 29. dubna čekala na žáky a žákyně další integrovaná tematická výuka. Tentokrát se do čarodějného učení zapojily předměty český jazyk, matematika, anglický jazyk, výtvarná výchova a pracovní činnosti. Již během ranního úkolu bylo jasné, byl tento den věnován. Nejprve se pracovalo s textem, ve kterém se psalo o původu pálení čarodějnic hned ze tří zdrojů: keltského, křesťanského a germánského. V anglickém jazyce proběhl hon na čarodějnice. Podle popisu se hledala správná postava. Dalším anglickým úkolem bylo podle hodu kostkou kreslit čarodějnici. A procvičena byla slovní zásoba lidské tělo. V matematice byla položena otázka: „Kde bydlí čarodějnice?" Pracovalo se s mapou a rýsoval se pentagram. To byl tedy čarodějnický těžký úkol. A nechyběla ani výroba čarodějnice.