Home >Základní škola >Dění ve škole - akce školy >Centra aktivit LIDSKÉ SMYSLY

Centra aktivit LIDSKÉ SMYSLY

Centra aktivit LIDSKÉ SMYSLY

Ke konci dubna prošli naši páťáci a páťačky posledními centry aktivit na své pouti prvním stupněm. A tedy bylo důležité, si je pořádně užít. No, a smysly k tomu přímo vybízejí. V centru aktivit Lidské smysly se používal na tvorbu plakátu anglický jazyk. V centru Zrak se zkoumala barva očí a úkolem bylo nakreslit zvětšené oko nějakého živočicha. Hádanka pak to byla v hodnotícím kruhu. Centrum Hmat zas bez zraku počítalo a Braillovo písmo se trénovalo. A je zde ještě jedno centrum Zrak 1, kde zkoušky zraku probíhaly a optické klamy se zjišťovaly. A hurá do centra Čich a chuť, kde velké ochutnávky se konaly. I centrum sluch si různé úkoly připravilo. Tvorba megafonu a telefonu probíhala a vodní zvonkohra se vyzkoušela. Shoda u všech proběhla, všechny smysly rádi máme, protože je používáme.