Branný den

Středeční den patřil na ZŠ Na Kopcích brannému cvičení, kdy si žáci druhého stupně každoročně na procházce kolem školy a rybníku Lubí vyzkouší několik praktických dovedností a prověří své znalosti v nejrůznějších odvětvích. Letos bylo pro žáky připraveno sedm zastavení. Jmenujme např. jízdu zručnosti s testem pravidel silničního provozu, znalosti turistických značek, uzlování a šifrování, sportovní olympiádu, zdravovědu a požární ochranu. Největší úspěch mělo u žáků stanoviště, kde si mohli zkusit střelbu z luku a vzduchovky, stanoviště kutilství, kde na ně čekala práce s kladivem, hřebíky a pilkou a také branné stanoviště, které absolvovali v plynových maskách. Poděkování patří žákům 9. ročníku, kteří se podíleli na organizaci a také všem zúčastněným učitelům i žákům. I tímto zpestřením bychom chtěli žákům popřát krásné léto plné nových zážitků.