Home >Pro budoucí prvňáčky >Dění ve třídách Začít spolu >1. A – Centra aktivit „Učíme se s pohádkou“

1. A – Centra aktivit „Učíme se s pohádkou“

1. A – Centra aktivit „Učíme se s pohádkou“

Poslední předprázdninová centra se v 1. A věnují pohádkám. V centru matematiky si děti vypracují barevné počítání s ježibabou a sestaví papírový model perníkové chaloupky. Červená Karkulka provází děti centrem psaní, kdy si napíší básničky inspirované touto pohádkou a zahrají hru. V centru čtení se děti věnují pohádce O koblížkovi. V CA atelier se vyrábí loutky k pohádce O třech prasátkách, kterou si děti také zahrají. Poslední CA objevy jsou věnovaná pohádce Hrnečku vař, kde si takovýto bublající hrneček pokusí děti vyrobit podle videa, které shlédli s pomocí QR kódu na tabletu. Pohádky jsou plné zábavy i ponaučení, tak se s nimi všem učí skvěle.