Home >Základní škola >Projekty školy >Národní plán obnovy – základní školy – učební pomůcky pro rozvoj informatického myšlení a digitální kompetence

• Jednorázová intervence v roce 2022 nebo v roce 2023 pro školy MŠ, ZŠ, SŠ a konzervatoře. V roce 2022 určeno přednostně pro ZŠ a gymnázia, které deklarovaly výuku podle revidov. RVP.
  • Cílem je vybavení žáků pokročilými digitálními učebními pomůckami pro rozvoj informatického myšlení a digitálních kompetencí.
  • Účelem je pořízení pokročilých digitálních učebních pomůcek pro žáky ZŠ a SŠ, avšak pro MŠ se jedná o pořízení základních učebních pomůcek (digitální nebo unplugged aktivity). Podmínky, kritéria a účel jsou zveřejněny ve Věstníku (školy zřizované krajem, obcí nebo svazkem obcí) a ve Výzvě (školy soukromé a církevní).
  • Určeno pro žáka, který pokročilou digitální učební pomůcku používá ve výuce pro rozvoj informatického myšlení a digitálních kompetencí napříč vzdělávacími oblastmi podle revid. RVP.

Financováno Evropskou unií – Next Generation EU